Rozwój duchowy a samoświadomość


Rozwój duchowy a samoświadomość

Wydałem książkę pod tytułem „Rozwój duchowy a samoświadomość”. Książka mówi o samopoznaniu, przedstawia metodę na to jak poznawać siebie, własne myślenie, uczucia, postawy, zachowania, odgórne nieuświadomione założenia, z którymi wychodzimy na spotkanie z doświadczeniem, nie wiedząc o tym, co wpływa na rezultat i nader często uniemożliwia dostrzeżenie nowych nieznanych możliwości przysłoniętych przez to, co uznajemy za „na pewno” słuszne. Opisana metoda pozwala na poznawanie świadomości własnej i Świadomość absolutnej, Boga, bo do Niego prowadzi proces poznawania siebie, co odkrywamy, kiedy dokonujemy samopoznania.

 

Książka ta opisuje metodę poznawania siebie poprzez porównanie ze sobą rozwoju duchowego i samoświadomości. Rozważa te zagadnienia, aby znaleźć wspólny mianownik. Uwaga – to pierwsza tego typu publikacja na świecie. Rozumiem, że słowa te mogą się wydać wypowiedziane na wyrost, ale jako filozof, którego specjalizacja i zainteresowania zogniskowane są na poznaniu mentalności, samoświadomości i poznaniu siebie znam te zagadnienia bardzo dobrze, dokonałem samopoznania. Studiując niegdyś te zagadnienia przeszukałem dostępne publikacje na ten temat i w zasadzie nie znalazłem takich książek, które miałyby „ręce i nogi” w tym temacie. Z książek, które można łatwo zrozumieć, posiadających wymiar praktyczny wymienić potrafię w zasadzie tylko dwie, Kartezjusza „Medytacje o pierwszej filozofii” gdzie w jednym rozdziale filozof ten omawia jak doszedł do swojego słynnego cogito ergo sum i nauki  Sri Ramana Maharishi ’ego choć ciekawsze i pełniejsze od rozważań Kartezjusza, to jednak ubrane w pojęcia dalekowschodniej kultury. Nie znalazłem innych książek, które bezpośrednio mówią o poznawaniu siebie, łatwo, prosto i celnie. Natomiast teoretyczne rozważania naukowe nie są ukierunkowane na wymiar praktyczny i na ogół zawiłe ze względu na naukową formę i garnitur akademickich pojęć albo próby ugryzienia tematu przez metarozważania, ale bez wiedzy jakie mają być, dokąd prowadzić, czym jest w ogóle cel? Dlatego nie mogąc znaleźć odpowiednich publikacji, dokonawszy samopoznania postanowiłem, że napiszę taką książkę, jaką chciałem niegdyś znaleźć. Moja książka przedstawia metodę poznawania siebie opowiedzianą w sposób prosty, przejrzysty i przystępny dla każdego, choć temat, o którym traktuje jest jednym z najtrudniejszych jakie istnieją, co sprawia, że te dwie strony „medalu” równoważą się i mogę powiedzieć, że napisałem profesjonalną książkę o samopoznaniu, o rozwoju duchowym rozważanym w sposób logiczny, racjonalny i weryfikowalny, pronaukowy. Oto opis zamieszczony na tyle książki:

 

Rozwój duchowy a samoświadomość” jest pierwszym na świecie pełnym poradnikiem instruktarzowym po samopoznaniu. Opisuje konkretną, przejrzystą i sprawdzoną metodę poznawania siebie, zaglądania (introspekcji) we własną świadomość i odkrywania tego, co myśli się, co się czuje, a z czego na ogół ludzie nie zdają sobie sprawy.

„Książka ta opisuje odkrycie naukowe, otrzymane od Boga. Jestem filozofem i w książce opisałem coś, czego w filozofii jeszcze nie ma. Znajduje się tam przedstawiony w przystępnej formie sposób na to, jak poznawać siebie w swoim myśleniu. Opis przedstawiony jest w sposób podobny do tego, w jaki pisze się przewodniki – czytelnik prowadzony jest „za rękę” po kolejnych zagadnieniach. Wystarczy, że zacznie ćwiczyć. Książka ta jest podręcznikiem wielokrotnego użytku, opisuje sprawdzoną metodę samopoznania. Sprawdziłem ją na sobie osiągając poznanie siebie i Wyzwolenie”

 

Rozwój duchowy a samoświadomość

Książka „Rozwój duchowy a samoświadomość” wydana jest w tradycyjnej formie drukowanej przez Wydawnictwo Novaeres. Dostępna jest lub była w ich księgarni internetowej pod adresem zaczytani.pl, a także w wielu innych księgarniach internetowych i fizycznych, widziałem ją także na Allegro. Cena okładkowa to 22.90 zł, jednak jeśli poszukasz to znajdziesz wiele cen promocyjnych.

 

Wydana jest także przeze mnie jako e-book w formacie PDF. E-book’a możesz nabyć u mnie pisząc do mnie list na adres marcin.kotasinski@gmail.com, cena to 15 złotych. W stosunku do wersji drukowanej został on wzbogacony ilustracjami. Ponadto e-book jest w już wersji poprawionej.

 

Okładkę książki „Rozwój duchowy a samoświadomość” widzisz na zamieszczonych tu zdjęciach, górne to e-book, dolne druk. Napisałem artykuł-autorecenzję opowiadającą o zawartość tej publikacji i kontekście kulturowo-naukowym, zapraszam do przeczytania: „Rozwój duchowy … a samoświadomość” – autorecenzja. 

 

Pojawiła się także niezależna recenzja mojej książki, która choć napisana nie przez znawcę tematu, myślę, że jest interesująca i warto się z nią zapoznać, znajduje się tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/140209/rozwoj-duchowy-a-samoswiadomosc

 

Możesz jeśli chcesz wstępnie zaznajomić się z zawartością mojej książki, pierwszy rozdział w pierwotnej i niepoprawionej wersji można znaleźć pod poniższym linkiem. Aby Cię zachęcić do reszty zaznaczę, że to zaledwie proste wprowadzenie. To, co dzieje się dalej odznacza się znacznie większą dynamiką myślową, wiedza tam opisana zaskoczy Cię z całą pewnością. Rozdział ten znajduje się tutaj: http://www.eioba.pl/a/31xi/rozwoj-duchowy-a-samoswiadomosc

 

Serdecznie zapraszam do całości, naprawdę warto. Zapewne interesujesz się poznaniem siebie skoro tu dotarłeś. Ta prosta i pierwsza moja książka daje możliwość skutecznego poznawana siebie, pozbawiania siebie błędnych decyzji i działań, uzyskiwania wciąż wyższej świadomości siebie, wiedzy o sobie i świecie, obserwowania w sposób świadomy zarówno uczuć jak i spostrzeżeń, wreszcie możliwości osiągania większej pewności siebie na co dzień. Kto nie skorzysta z takiej możliwości? 15 złotych? Chętnie rozdawałbym ją za darmo. Chcesz? Poproś mnie, a dam ci ją. Takiej książki, tak prosto napisanej nie znajdziesz, moja nauczy Cię jak łatwo odkrywać nowe horyzonty i jak świadomie kształtować siebie i swoje życie w sposób prosty. Powiem ci co będzie, gdy weźmiesz tę książkę uznasz, że jest za skromna, aby cię czegoś nauczyć. Przeczytaj ją i spojrzyj na nią za rok. Zapraszam, naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz